KONTAKT
POBIERZ
BIP
PORADNIE LOKALNE


PIKNIK 26.09.2019 r.
Pod hasłem Tacy Sami, inaugurujący cykl działań: W trosce o dobro dziecka - ochrona zdrowia psychicznego
Wrzesień 2019

 "TACY SAMI"


        Pod takim hasłem w dniu 26 września 2019 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbył się PIKNIK INAUGURUJĄCY CYKL DZIAŁAŃ W TROSCE O DOBRO DZIECKA - OCHRONA ZDROWIA PSYCHICZNEGO, którego pomysłodawcą i organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Psychologiczno -Pedagogicznej w Ełku. 
Celem przedsięwzięcia było:
1. kształtowanie poczucia zrozumienia i empatii, co wpływa na powstawanie szacunku i zrozumienia dla osób z niepełnosprawnością; 
2. kształtowanie umiejętności prawidłowej współpracy w celu przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży;
3. edukacja dotycząca ochrony zdrowia psychicznego;
4. budowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami, stworzenie serdecznej i przyjacielskiej atmosfery, dzięki której uczniowie mogą poczuć się zaakceptowani i bezpieczni.
5. kształtowanie poczucia własnej wartości, wrażliwości na potrzeby innych i postaw prospołecznych.

     Korzystając z uroków miejsca i pięknej pogody, uczniowie ełckich Szkół Podstawowych Nr 1, Nr 2, Nr 7 z oddziałami integracyjnymi, SOS-W w Ełku oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mieli możliwość korzystania z wielu wspaniałych atrakcji, przygotowanych przez pracowników "Centrum", Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną, nauczycieli i młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Ełku, Zespołu Szkół Nr 5 w Ełku, ZDZ w Białymstoku Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Ełku, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Katolickim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych w Ełku, Straż Miejską w Ełku, firmę "Pióropusz" Eventy - Imprezy w Olecku oraz p. Karolinę Grajewską - dietetyk.

Na PIKNIKU nie zabrakło również przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Ełku oraz Radia 5. 
https://radio5.com.pl/integracja-na-swiezym-powietrzu/

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ I WSPARCIE ! 
DZIĘKUJEMY partnerom i sponsorom tego wydarzenia: Centrum Edukacji Ekologicznej - za udostępnienie wspaniałego miejsca, Panu Pawłowi Surawskiemu Firma "Karmelek" - za świeżutkie pieczywo i słodkości oraz anonimowemu darczyńcy za pyszną kiełbaskę na wspólne ognisko.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Projekt i wykonanie: FXlab Interactive