Terapia logopedyczna z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego

Miło nam poinformować, że gabinety logopedów i neurologopedów w naszej poradni zostały wyposażone w monitory dotykowe.
Stosowanie nowoczesnego sprzętu multimedialnego aktywizuje dzieci podczas terapii logopedycznej, zwiększa ich zaangażowanie w proces utrwalania prawidłowej artykulacji, a przy okazji wspomaga wiele innych funkcji takich jak: spostrzeganie, uwaga, myślenie czy koncentracja.
Monitory dotykowe są prostsze w obsłudze niż mysz komputerowa. Za pomocą dotknięcia palcem dzieci mogą uruchamiać ciekawe ćwiczenia z terapeutycznych programów logopedycznych i nowoczesnych platform edukacyjnych. Taka forma ćwiczeń budzi ciekawość, co sprawia, że dzieci z przyjemnością w nich uczestniczą, a terapia staje się efektywniejsza.